Lakossági energetikai pályázat
A-tól Z-ig az MFB pályázat összeállításától, energetikai felméréssel, tanácsadással, a kivitelezésig állunk rendelkezésre.
A hitelprogram célja
Kamat, és költségmentes hitellel, lakóépületek energiahatékonyságának, valamint a lakóépületekhez kapcsolódó megújuló energiaforrás alkalmazásának növelésére a lakossági szektorban.
Lakossági energiahatékonysági hitel igénylésének folyamata: https://www.youtube.com/watch?v=BvQx7NwCLjA
Azonosító jele:
- GINOP-8.4.1/A-17 Lakóépületek energiahatékonyságának és megújuló energia felhasználásának növelését célzó hitel: 105,2 milliárd forint (a társasházak és lakásszövetkezetek által igényelt Kölcsönök összege nem haladhatja meg a Hitelprogram keretösszegének 25%-át).
- VEKOP-5.2.1-17 Lakóépületek energiahatékonyságának és megújuló energia felhasználásának növelését célzó hitel: 9,41 milliárd forint (a társasházak és a lakásszövetkezetek részére nyújtott Kölcsönök összesen nem haladhatják meg a Hitelprogram keretösszegének 25%-át).
- Természetes személy, magánszemély esetén a kölcsön összege minimum 500.000 forint, maximum 10 millió forint.
- Társasház és Lakásszövetkezet esetén a kölcsön összege társasházi és lakásszövetkezeti lakásonként minimum 500.000 forint, maximum 7 millió forint.
Saját forrás
- A Saját Forrás elvárt mértéke a Projekt elszámolható költségének minimum 10%-a.
Miért előnyös?
- 0% THM kamat, kezelési költség, rendelkezésre tartási jutalék, előtörlesztési díj és szerződésmódosítási díj nélkül vehetők igénybe az önálló hitelprogramok
- 5.000.000Ft –ig ingatlan fedezet nélkül is igénybe vehetők
- Nem szükséges, hogy az igénylő a kérelem benyújtásakor pénzforgalmi vagy lakossági bankszámlával rendelkezzen az MFB közvetítő banknál
Kik igényelhetik?
- Természetes személyek
- Társasházak, lakásszövetkezetek
Hogyan kaphat több információt?
- Díjmentesen az oldalunkon lévő igénylőlap kitöltésével.
2018. október 4-től a legfontosabb változások:
- 2 millió forintról 5 millió forintra emelkedett a biztosítéknyújtás értékhatára (természetes személy hiteligénylők esetén)
- Már szállítói előleg fizetése mellett is igényelhetik a hitelt az ügyfelek a hitelösszeg 50%-ig
- Az eddigi 300 ezer forint helyett a kölcsönösszeg maximum 50%-áig, de legfeljebb 1,5 millió forintig nyújtható be és fogadható el készpénzfizetési számla az elszámolás során
- az MFB olyan ingatlanokat is elfogad a kölcsön biztosítékaként az 5 millió forintot elérő vagy azt meghaladó kölcsönügyletek esetében, melyeknél a megelőző jelzálogjogi ranghelyeken Családi Otthonteremtési Kedvezményből (CSOK), adó-visszatérítési támogatásból, illetve ezen támogatásokhoz kapcsolódó pénzintézeti kölcsönből és/vagy munkáltatói kölcsönből adódó jelzálogjog szerepel.
- Egyszerűbb és rövidebb kölcsönkérelmi nyomtatvány (természetes személy hiteligénylők esetén)
- Egyszerűbb lett a közüzemidíj-tartozás igazolása
- Növelje lakásának, házának energiahatékonyságát, telepítsen megújuló energiaforrást 0%-os hitellel!
- Magánszemélyek, társasházak, és lakásszövetkezetek igényelhetik, minimum 10%-os saját forrással, többek között fűtési rendszerek korszerűsítésére, szigetelésre, nyílászárók cseréjére, valamint megújuló energiaforrások, vagyis napelemek, napkollektorok, hőszivattyúk, vagy korszerű faelgázosító berendezések beépítésére.
- A visszatérítendő hitelösszeg minimuma 500.000 Ft, maximuma magánszemélyek esetén 10 millió, társasházak és lakásszövetkezetek esetén pedig lakásonként 7 millió forint. A hitel futamideje maximum 20 év lehet.
A pályázatok részleteiről az alábbi linkeken olvashat:
- GINOP-8.4.1/A-17 - VEKOP-5.2.1-17
- A Saját Forrásba, és előtörlesztésbe a lakástakarék számlán lévő, az állami támogatással és betéti kamattal növelt megtakarítási összeg beszámításra kerülhet.
- A Hitelprogram során felmerülő adminisztrációs tevékenységek költségei, így különösen az ingatlanra vonatkozó tulajdoni lap másolata beszerzésének költsége, az értékbecslés díja, valamint az energetikai tanúsítvány és az ingatlanbiztosítás díja a Saját Forrás terhére is elszámolhatók.
- a projektmenedzsment költségeinél az elszámolhatóság maximális mértéke az összes elszámolható költség 2,5 százaléka;
- a műszaki ellenőri szolgáltatás költségeinél az elszámolhatóság maximális mértéke az összes elszámolható költség 1 százaléka.